O mnie

Nazywam się Monika Kurpas. Jestem psychologiem. W swojej praktyce pomagam osobom dorosłym w sytuacjach trudnych, kryzysowych, ale też wtedy kiedy celem jest wspieranie rozwoju.

Wspólnie z klientami staram się wypracować najlepsze i realne rozwiązania. Podstawowym nurtem, który wykorzystuję w swojej praktyce jest podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (BSFT).

Ponadto opieram się również na założeniach Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), a także na podejściu ericksonowskim. W pracy koncentruję się przede wszystkim na poszukaniu zasobów i sposobów wyjścia z trudnej sytuacji oraz na wprowadzaniu w życie realnych i akceptowalnych dla klienta rozwiązań i zmian. Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Śląskim. W 2015 roku ukończyłam kurs podstawowy i zaawansowany w ramach podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach prowadzony przez Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. Od tego momentu regularnie szkolę się w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz doskonalę swój warsztat terapeutyczny. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, gdzie ubiegam się o certyfikat terapeuty. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam udzielając wsparcia psychologicznego w ośrodku interwencji kryzysowej, prowadząc konsultacje dla klientów ośrodka pomocy społecznej oraz prowadząc terapię dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje dla rodziców w ramach projektu „Rybnicka Akademia Rodziny”. Od 2015 roku współpracuję z ogólnopolską organizacją „Kwiat Kobiecości”. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki pociech.